WPGlobus Multilingual - en to pt_BR translation catalogue (34 entries)

en: FAQ
pt_BR: Perguntas Mais Frequentes

en: Contact Us
pt_BR: Contacte-nos

en: Support
pt_BR: Apoio

en: Default
pt_BR: Predefinição

en: Help
pt_BR: Ajuda

en: Custom CSS
pt_BR: CSS personalizado

en: Post types
pt_BR: Tipos de artigo

en: Redirect
pt_BR: Redirecionar

en: Title
pt_BR: Título

en: Label
pt_BR: Etiqueta

en: Description
pt_BR: Descrição

en: Save Changes
pt_BR: Guardar Alterações

en: Installed
pt_BR: Instalado

en: Subject
pt_BR: Assunto

en: Builder
pt_BR: Construtor

note: translators: ON/OFF status of WPGlobus on the edit pages.
en: ON
pt_BR: LIGADO

en: OFF
pt_BR: DESLIGADO

en: List
pt_BR: Lista

en: Select
pt_BR: Selecionar

en: Important notes
pt_BR: Notas importantes

en: Uninstall
pt_BR: Desinstalação

en: Enable
pt_BR: Ativar

en: Post Types
pt_BR: Tipos de Postagens

en: Custom Code
pt_BR: Código personalizado

en: Enabled
pt_BR: Ativado

en: Description:
pt_BR: Descrição:

en: Edit
pt_BR: Editar

en: Delete
pt_BR: Eliminar

en: No items of this type were found.
pt_BR: Não foram encontrados itens desse tipo.

en: Select an item
pt_BR: Selecionar um item

en: WordPress version
pt_BR: Versão do WordPress

en: Core
pt_BR: Núcleo

en: Active
pt_BR: Ativo

en: now
pt_BR: agora
